• Więcej informacji kontaktowych

Zimowe wsparcie


W związku ze spadkami temperatur, pracownicy naszego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Prudniku, rozpoczęli wzmożone działania ukierunkowane na przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych.


Już po raz kolejny tej zimy odbyła się wspólna akcja pracowników socjalnych naszego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Prudniku w ramach akcji zima i pomocy osobom bezdomnym. 

Podczas tego interdyscyplinarnego "patrolu" jak co roku pracownicy i strażnicy sprawdzają pustostany i inne potencjalne miejsca na terenie Gminy Prudnik, aby sprawdzić czy nie ma osób, które mogłyby w takich miejscach przebywać i być narażone na odmrożenie czy zamarznięcie. 

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Prudniku zwraca się z prośbą o zgłaszanie informacji dot. osób które są w kryzysie bezdomności i potrzebują wsparcia. Zgłoszenia można dokonać osobiście w siedzibie Ośrodka lub telefonicznie 774067038.

Dodatkowo informujemy, że przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Prudniku stanęła Szafa Społeczna. W ten mroźny czas osoby potrzebujące mogą wziąć kurtkę, buty czy czapkę.

Zaznaczamy także, iż osoby chcące pomóc mogą przynieść artykuły, którymi chcą się podzielić do Szafy Społecznej lub Lodówki Społecznej. Poprzedni tekst:

Publikacja: 23 Pa 2023r.

Jesień u Podwórkowców

Koniec lata wcale nie oznacza końca mile spędzonego czasu na zewnątrz. Lato się kończy, temperatura spada, ale wigor naszych Podwórkowców nie.

Autor: Joanna Biela

Następny tekst:

Publikacja: 11 Gru 2023r.

Warsztaty z pieczenia pierników

Grudniowe dni wypełnione są przygotowaniami do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. „Podwórkowcy” chcąc dochować tradycji wspólnie wypiekali pierniki.

Autor: Joanna Biela

Logo

ul. Traugutta 10,
48-200 Prudnik
Telefon: +48 77 406 70 38-39
E-mail: ops@opsprudnik.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7:00 - 15:00

Pracownicy socjalni przyjmują w godzinach:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 10:00 oraz 13:30 - 15:00

Wszelkie prawa zastrzeżone dla OPS Prudnik - 2024.

Projekt i wykonanie strony: WebInspiracje